Auto-klimatizácie

Servis a doplnenie klimatizácie v automobiloch

Pravidelný servis klimatizácie je nevyhnutnosťou pre bezproblémové fungovanie a dlhú životnosť klimatizácie. Pravidelnou údržbou klimatizácie predchádzate poruchám.

Fungujeme ako mobliný servis klimatizácii. Prídeme až k Vám domov / na firmu. Okrem osobných automobilov sa zaoberáme aj servisom a plnením klimatizácii pre nákladné vozidla, poľnohospodársku techniku a stavebnú techniku.

Chladiace médium v klimatizačnom systéme prirodzene vo veľmi malom množstve uniká do okolia pretože systém obsahuje množstvo zvarov, prechodov a pripojení. Z tohto dôvodu nie je 100% tesný. Tým klesá účinnosť a výkon klimatizácie. Takže aj keď je klimatizačný systém plne funkčný, je potrebné raz za čas(aspoň raz ročne) klimatizáciu doplniť a premazať.

V klimatizačnom systéme sa využíva špeciálny olej, ktorý ma za úlohu nielen mazanie kompresora ale hlavne má schopnosť naväzovať na seba okolitú vlhkosť a nečistoty, čím klesá jeho schopnosť mazania a tým sa vystavuje kompresor a ostatné súčasti možnej korózii a vzniku kyselín. Preto je nevyhnutné vykonávať pravidelnú údržbu auto-klimatizácie aspoň raz ročne.

Plnenie chladivom R134a
Toto chladivo bolo po viac ako 20 rokov veľmi úspešne používané v celom rade aplikácií, je najrozšírenejším chladiacim plynom pre mobilné klimatizačné systémy.


Servis a plnenie klimatizácie zahŕňa tieto činnosti:
1. napojenie na klimatizačný systém
2. odsatie starého oleja a zbytku chladiva
3. vákuovanie systému
4. naplnenie systému novým olejom a chladiacim médiom
5. test tlaku a funkcie klimatizácie
6. kontrola účinnosti chladeniaKompletný proces trvá cca 30 minút

Dezinfekcia klimatizácie

Proces dezinfekcie klimatizácie trvá 15-45 minút podľa veľkosti auta

Dezinfekcia systému by sa mala vykonávať aspoň raz ročne po výmene kabínoveho(. Klimatizácia auta je žiaľ ideálnym životným prostredím pre mikróby s pomerne krátkou životnosťou. Mikróby sa množia a tiež odumierajú a klimatizačný systém sa stáva smetiskom odumretých baktérií.

Na dezinfekciu klimatizácie používame generátor ozónu s výkonom 30g/hod.