Servis a dezinfekcia klimatizácie auta

Servis a doplnenie klimatizácie

Pravidelný servis klimatizácie je nevyhnutnosťou pre bezproblémové fungovanie a dlhú životnosť klimatizácie. Pravidelnou údržbou klimatizácie predchádzate poruchám.

Chladiace médium sa v klimatizačnom systéme prirodzene odparuje do okolia. Tým klesá účinnosť a výkon klimatizácie. Takže aj keď je klimatizačný systém plne funkčný, je potrebné raz za čas(aspoň raz ročne) klimatizáciu doplniť a premazať.

V klimatizačnom systéme sa využíva špeciálny olej, ktorý ma za úlohu nielen mazanie kompresora ale hlavne má schopnosť naväzovať na seba okolitú vlhkosť a nečistoty, čím klesá jeho schopnosť mazania a tým sa vystavuje kompresor a ostatné súčasti možnej korózii a vzniku kyselín. Preto je nevyhnutné vykonávať pravidelnú údržbu klimatizácie.

Plnenie chladivom R134a
Toto chladivo bolo po viac ako 20 rokov veľmi úspešne používané v celom rade aplikácií, je najrozšírenejším chladiacim plynom pre mobilné klimatizačné systémy.

Servis a plnenie klimatizácie zahŕňa tieto činnosti:

1. napojenie na klimatizačný systém
2. odsatie starého oleja a zbytku chladiva
3. vákuovanie systému
4. podtlakový test tesnosti systému
5. naplnenie systému novým olejom a chladiacim médiom
6. test tlaku a funkcie klimatizácie
7. kontrola účinnosti chladenia
8. tlač protokolu o naplnení klimatizácie

Kompletný proces trvá cca 60 minút

 

Dezinfekcia klimatizácie

Proces dezinfekcie klimatizácie trvá 15-45 minút podľa veľkosti auta

Dezinfekcia systému by sa mala vykonávať aspoň raz ročne. Klimatizácia auta je žiaľ ideálnym životným prostredím pre mikróby s pomerne krátkou životnosťou. Mikróby sa množia a tiež odumierajú a klimatizačný systém sa stáva smetiskom odumretých baktérií.

Na dezinfekciu klimatizácie používame generátor ozónu s výkonom 10 g/hod.

Po skončení dezinfekčného cyklu je nevyhnutné auto poriadne vyvetrať a ideálne aspoň 30 minút auto nepoužívať – za tento čas sa všetky molekuly Ozónu O3 rozpadnú na molekuly Kyslíka O2 a nehrozia Vám žiadne zdravotné riziká (bolesť hlavy) z nadýchania sa Ozónu.

AKCIA: Pri naplnení klimatizácie zľava na čistenie ozónom 50%

Cenník služieb